قیمت بوتاکس

قیمت بوتاکس

قیمت بوتاکس دیسپورت
قیمت بوتاکس مصپورت

بوتاکس در واقع نام تجاری سم بوتولیسم است و برای فلج‌کردن عضلات پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است که بدانید مواد تشکیل دهنده بوتاکس صدها سال است که وجود دارد، این ماده باکتری کلستریدیوم بوتولینم نام دارد حاوی سم خطرناکی است، که در صورت مصرف انسان را دچار بوتولیسم می‌کند.
محققان با بررسی این باکتری متوجه شدند که از کارکرد فلج‌کننده آن می‌توان استفاده‌های پزشکی کرد.

افزایش سن و عوامل دیگر موجب می‌شود تا برخی از افراد دچار چین و چروک پوست شوند و برای از بین بردن آن، روش های جوانسازی پوست را امتحان کنند.
بسیاری از افراد برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی خود به دنبال راهکارهای نوین هستند، روش‌های متعددی نظیر تزریق چربی و بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک پوستی و پر کردن حفره‌های صورت وجود دارد، اما ممکن است افراد از هزینه‌های آن بی اطلاع باشند.

هزینه های بوتاکس به عواملی بستگی دارد که می تواند در انتخاب شما برای انجام این روش درمانی تاثیر گذار باشد. از این رو، در این مطلب قصد داریم تا شما را با عوامل موثر در تعیین هزینه بوتاکس و قیمت حدودی بوتاکس آشنا کنیم.

قیمت و هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی گلشید

بهتر است قبل از انجام عمل بوتاکس یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا از هزینه‌ها و شرایط عمل آگاه شوید. این جلسات بسیار مهم هستند و علاوه‌بر آگاهی از قیمت‌ها به پزشک خود کمک می‌کنید تا از جنس پوست و انتظارات شما باخبر شود. هزینه‌های تزریق بستگی به چند فاکتور مهم دارد که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

شما می‌توانید برای دریافت بهترین پیشنهاد از پزشک با تجربه کلینیک گلشید مشاوره رایگان دریافت کنید.

۰۲۱-۲۶۷۶۲۲۶۰ و ۰۹۹۱۶۳۶۲۱۱۶

عوامل موثر بر هزینه تزریق بوتاکس

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس

برای تخمین زدن هزینه تزریق بوتاکس، عوامل متعددی باید در نظر گرفته شوند. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخص و ثابتی را برای آن عنوان کرد. از جمله مهمترین عوامل موثر بر هزینه تزریق بوتاکس عبارتند از:

برند تزریقی بوتاکس

بوتاکس‌های موجود در بازار تنوع بسیار زیادی از لحاظ کیفیت و برند تولیدی دارند. این مواد از لحاظ کشور سازنده، مواد اولیه به کار رفته در ترکیبات، کیفیت ساخت و …  متفاوت هستند، در نتیجه قیمت‌های مختلفی دارند.
افرادی که می خواهند بوتاکس تزریق کنند، می‌توانند با توجه به بودجه و شرایطی که دارند برند مناسب بوتاکس را با مشورت پزشک انتخاب کنند.
برندهای مورد استفاده در کلینیک گلشید، برند بوتاکس مصپورت ساخت ایران و هم چنین بوتاکس دیسپورت ساخت انگلستان است، که هردو تاییدیه وزارت بهداشت را دارد.

قیمت بوتاکس دیسپورت انگلیسی

دیسپورت اولین برند تجاری بوتولینیوم توکسین که به شکل قانونی و رسمی وارد ایران شد و دارای مجوزهای لازم بین‌المللی دارو و مجوزهای وزارت بهداشت است. این دارو در دو ویال ۵۰۰ و ۳۰۰ واحدی است و ساخت کشور انگلیس می‌باشد. بهترین نوع بوتولینیوم توکسین موجود در ایران می‌باشد و دارای ماندگاری بالا همچنین عوارض جانبی کم است.

قیمت بوتاکس مصپورت

اخیرا بوتولونیوم توکسین ایرانی با نام تجاری مسپورت وارد بازار شده است این نوع توکسین مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است. از لحاظ واحدها و قدرت دارویی مشابه نوع انگلیسی است ، اما قیمت آن پایین‌‍تر است. کسانی که قصد انجام بوتاکس را دارند اما به دلیل قیمت بالای برندهای خارجی توان برخورداری از مزایای آن را ندارند می‌توانند از بوتاکس مسپورت بهره ببرند.
کاربرد مسپورت به طور موقت خط‌های اخم متوسط تا شدید بین دو ابرو را درمان می‌کند.

میزان تزریق بوتاکس

یکی از فاکتور در تعیین قیمت تزریق بوتاکس، میزان محلولی است که قرار است تزریق شود.
هر بخشی از صورت و بدن نیازمند حجم مشخصی از ماده بوتاکس برای تزریق هستند. طبیعتا، هرچه محدوده عمل بیشتر باشد، نیاز به تزریق بیشتری است. علاوه بر آن با توجه به سن فرد و شدت چین و چروک و افتادگی که در ناحیه مورد تزریق وجود دارد، پزشک واحد بوتاکس کمتر و یا بیشتری را تزریق می‌کند.
هر چه حجم بوتاکس مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه ایده‌آل بیشتر باشد هزینه‌ای که باید بابت این کار پرداخت شود نیز طبعاً بیشتر می شود. پس، بهتر است قبل از انجام عمل با مراجعه به پزشک از مقدار مورد نیاز برای تزریق مطلع شوید. البته در نظر داشته باشید که نمی‌توان در این جلسات مشاوره از مقدار دقیق تزریق مطلع شد چرا که ممکن است در حین عمل میزان آن تغییر کند و پزشک مجبور به تزریق محلول بیشتری شود.

ناحیه مورد نظر تزریق

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت بوتاکس، ناحیه مورد نظر برای تزریق است، طبیعتا با افزایش محدوده‌، هزینه تزریق بوتاکس نیز گران‌تر خواهد شد.
به عنوان مثال افرادی که قصد برجسته‌تر کردن و درمان افتادگی ناحیه گونه را دارند باید در مقایسه با افرادی که قصد از بین بردن خط اخم را دارند هزینه بیشتری پرداخت کنند چرا که میزان بوتاکس مورد نیاز در  گونه‌ها در مقایسه با خط اخم بین ابرو بیشتر است.
بنابراین، هزینه تزریق به اندازه قسمتی که نیاز به درمان دارد بستگی خواهد داشت و برای هر شخص متغیر است.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

یکی دیگر از دلایلی که سبب می‌شود هر شخصی مبلغ متفاوتی را برای تزریق بوتاکس خود پرداخت کند، مراجعه به کلینیک‌ها و پزشک‌های متفاوت است، چرا که هر کلینیکی با توجه به کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه متفاوتی را از مراجعه‌کنندگان خود دریافت می‌کند. هزینه درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر مسلما بیشتر از کلینیک‌های تازه تاسیس و معمولی خواهد بود.

مهارت پزشک نیز در تعیین قیمت بسیار موثر است. پزشکانی که دارای تجربه بالایی هستند، دستمزد بالاتری برای خود در نظر می‌گیرند.

توصیه می‌شود که هرگز کیفیت کار را که متاثر از مراجعه به یک کلینیک شناخته شده و پزشک کار بلد است، فدای قیمت آن نکنید چرا که پرداخت مبلغ ناچیزی برای دستمزد پزشک مجرب و ماهرتر جهت کمتر شدن عوارض ناشی از تزریق نادرست به نظر مقرون به صرفه می آید.

به همین دلیل اولین قدم برای اطلاع از قیمت این کار، انتخاب یک کلینیک معتبر و شناخته شده و پزشک متخصص در این زمینه است.

نیاز به تزریق مجدد

هزینه تزریق مجدد بوتاکس

در برخی از مواقع پزشک تشخیص می‌دهد که باید عمل تزریق طی چند جلسه درمانی انجام شود، که این را  عمیق بودن چین و چروک‌ها مشخص می‌کند.

از این رو، یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تعداد جلسات درمانی است، هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد به طبع هزینه‌ها نیز افزایش می یابد.

هزینه‌های قبل و بعد از تزریق

ممکن است در مواقعی پزشک برای این که از جنس پوست شما مطلع شود انجام آزمایشاتی را برای شما تشخیص دهد؛ بیشتر زمانی اینکار انجام می‌شود که بیمار به دلیل استرس و ترس از عمل درخواست بیهوشی بدهد.
هزینه تزریق بوتاکس بعد از عمل نیز بستگی به شدت کبودی‌ها و قرمزی پوست دارد. ممکن است فرایند عمل طول بکشد و پزشک داروهای تقویتی تجویز کند که مصرف آن‌ها به کاهش تورم و بهبودی پوست کمک کند.

آیا هزینه تزریق بوتاکس شامل بیمه می شود ؟

خیر، از آنجایی که تزریق بوتاکس نیز نوعی اقدام زیبایی سرپایی به شمار می‌آید، هزینه‌های مربوط به آن شامل بیمه نمی‌شوند چون شرکت‌های بیمه از هزینه‌های مربوط به خدمات زیبایی و جوان‌سازی پشتیبانی نمی‌کنند.
 البته احتمال اینکه برخی از افراد در دسته وارد خاص قرار بگیرند و تزریق بوتاکس در آن‌ها با هدف درمانی استفاده شود نیز وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهترین کار، تماس با کارشناس شرکت بیمه مربوطه است.

نحوه تزریق بوتاکس

قیمت و نحوه تزریق بوتاکس

تکنیک زیبایی تزریق بوتاکس به صورت سرپایی در کلینیک‌های زیبایی توسط پزشک متخصص در این زمینه باید انجام ‌شود. تزریق بوتاکس باید توسط فرد کاربلد و باتجربه در این زمینه صورت بگیرد.
تزریق بوتاکس بسیار ساده است و در کمتر از ۳۰ دقیقه می‌توان مراحل انجام آن را به اتمام رساند.
پروسه انجام بوتاکس به این صورت است که ابتدا ناحیه مورد نظر آماده تزریق می‌گردد. آماده‌سازی شامل استریل کردن منطقه و اعمال بی‌حسی در صورت نیاز است.
قبل از تزریق بوتاکس، با توجه به خطوط و چین و چروک های هر فرد، نقاطی روی صورت مشخص می‌شود و سپس پزشک حجم مورد نظر از ماده بوتاکس را به کمک سرنگ ظریف تزریق می کند.
شما می توانید نتایج مثبت حاصل از تزریق بوتاکس حدود یک هفته تا ۱۰ روز بعد از تزریق مشاهده کنید.

کاربرد های تزریق بوتاکس

کاربرد زیبایی تزریق بوتاکس در ناحیه صورت و گردن شامل موارد زیر است:

 • برطرف کردن خط اخم (بین دو ابرو)
 • برطرف کردن خطوط پیشانی
 • برطرف خطوط پنچه کلاغی دور چشم
 • لیفت ابرو و شکل دادن به آن
 • محو کردن خطوط دور لب
 • بالا بردن گوشه های لب
 • بالا بردن نوک بینی
 • کم کردن عمق چاله چانه
 • بهبود پوست پرتقالی چانه
 • از بین بردن خطوط عرضی و عمودی گردن

ملاحظات پزشکی بوتاکس

 • در نظر داشته باشید معمولا بین 2 تا 7 روز و حداکثر 14 روز پس از تزریق اثر آن شروع می شود. مزیت دیگر این روش شروع سریع فعالیت های روزانه است البته با رعایت مراقبت های پس از تزریق.
 • مدت اثر هر بار تزریق بوتاکس حدودا 3 تا 6 ماه می باشد که بسته به پاسخ دهی هر فرد، شدت چروک و سابقه تزریق در موضع متفاوت می باشد.
 • افرادی منع تزریق دارند از جمله مادران باردار و شیرده، بیماران عصبی-عضلانی مانند میاستنی گراویس، سندروم ایتون لامبرت، افراد با نارسایی کلیوی، افرادی که تحت درمان با داروهای ضد انعقاد خون(وارفارین و هپارین) هستند.
 • همچنین مصرف کنندگان آمینو گلیکوزیدها مثل جنتامایسین، آمیکاسین یک هفته قبل از تزریق بوتاکس باید دوره مصرف دارو تمام شده باشد.

سوالات درباره قیمت بوتاکس:

قیمت تزریق بوتاکس برای خطوط اخم و پیشانی چقدر است؟

قیمت تزریق بوتاکس برای هر پزشک متفاوت است. برخی پزشکان برای هر ناحیه خاص، قیمت مشخصی مطالبه می‌کنند. به عنوان مثال، خطوط اخم یک ناحیه، پیشانی یک ناحیه و خطوط دور چشم یک ناحیه در نظر گرفته می­شوند. برخی پزشکان بر اساس تعداد واحد­های تزریق هزینه دریافت می­کنند، بنابراین قیمت هر واحد از بوتاکس محاسبه می­شود. ویال­های بوتاکس دارای دو اندازه متفاوت هستند: ویال ۵۰ واحدی و ویال ۱۰۰ واحدی. تعداد واحد­های تزریق به تعداد چین و چروک­هایی که باید از بین بروند بستگی دارند. قیمت تزریق بوتاکس درایران برای برند دیسپورت انگلستان متفاوت است.

چند واحد برای درمان تعریق بیش از حد زیربغل مورد نیاز است؟

هر پزشک نظر متفاوتی دارد. معمولاً ۲۵ تزریق برای هر زیربغل انجام میدهند؛ در هر تزریق ۲ واحد، و در مجموع ۵۰ واحد برای هر زیربغل استفاده میکنند. ممکن است یک فرد بزرگتر با زیربغل بزرگتر تزریق بیشتر و یک فرد کوچکتر به تزریق­‌های کمتری نیاز داشته باشد.

بوتاکس را از کجا می­توان خریداری کرد؟

بوتاکس یک داروی تجویزی است و برای فروش مستقیم به عموم قابل دسترس نیست. شما می توانید با نسخه پزشک آنرا از داروخانه های تهیه کنید.

آیا قیمت بوتاکس تحت بیمه قرار می‌گیرد؟

هزینه بوتاکس به دلیل کاربرد زیبایی آن معمولا تحت پوشش بیمه قرار ندارد ، از این رو هزینه ی انجام آن به صورت آزاد محاسبه می شود.

5/5 - (4 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی گلشید
فاطمه میلانی
فاطمه میلانی
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments