نتایج متفاوت لیزر در افراد مختلف

تاریخ: 1 شهریور 99 توسط مدیریت0
17.1.jpg

چرخه‌ی رشد موها عاملی ژنتیکی و وراثتی است و این بدین معنا است که واکنش افراد به جلسات لیزر موهای زائد براساس ژنتیک افراد متفاوت خواهد بود.

بنابراین مسلم است که برخی افراد در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاهی ممکن است به نتیجه‌ی مطلوبی برسند و حتی در بعضی افراد موها برای همیشه ازبین برود. البته برای بعضی افراد نیز لیزر موهای زائد اصلا موثر نیست. بنابراین تضمین مدت زمان مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب ناممکن خواهد بود.

اساسا رشد مو در طی ۳ فاز رخ می‌دهد: فاز رشد (آناژن)، فاز انتقالی (کاتاژن) و فاز استراحت (تلوژن) و همیشه مقداری مو در هر یک از این فازها وجود دارد. این چرخه مدام در حال تکرار است و طول هر چرخه با توجه به ناحیه‌ای از بدن که مو در آن واقع است، متفاوت می‌باشد.
لیزر موهای زائد تنها روی موهایی تاثیر دارد که در مرحله‌ی رشد باشند، بنابراین در هر زمان تنها درصد خاصی از موها در یک جلسه درمانی لیزر موهای زائد از بین می‌روند.
با این تفاسیر مشخص است که چرا معمولا جلسات متعددی برای لیزر موهای زائد نیاز است. نتایج معمولا پس از ۳ جلسه قابل مشاهده است.

جلسات لیزر موهای زائد، معمولا در بازه‌‌ی زمانی ۴ هفته صورت می‌گیرد تا بتوان موهای بیشتری را در مرحله‌ی رشد هدف قرار داد.
درمجموع باید گفت که دادن تضمین صد در صد برای مدت زمان رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب امکان‌پذیر نیست، اما با این‌وجود:

۱تا۲ هفته پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد، نتایج قابل ملاحظه است.

بعداز هر جلسه لیزر موهای زائد نتایج بیشتر قابل ملاحظه خواهند بود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد باتوجه به ناحیه بدن، بین ۶ الی ۸خواهد بود.

بازه زمانی بین جلسات لیزر موهای زائد ۴ هفته خواهد بود.

کلینیک_گلشید 

خانم دکتر زکیه تفت

شماره تماس: 02126762260


نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *کلیه حقوق برای کلینیک پوست و مو گلشید محفوظ است. 2020 © All rights reserved