سابسیژن و رفع جای جوش

سابسیژن روشی ساده و سر پایی و بی‌خطر با یک مکانیسم متفاوت در درمان اسکار‌های آتروفیک (فرورفته) نظیر جای جوش، جای بخیه و … است. ساب سیژن و آراف فرکشنال در کنار هم بهترین درمان جهت اسکار‌های آتروفیک (فرورفته) محسوب می‌شوند. سابسیژن یک درمان فرعی است که در آن، اسکار‌های آتروفیک یا فرورفته و فشرده شده، تا سطح باقی قسمت‌های پوست بالا آورده می‌شوند. سابسیژن به طور کلی برای موارد زیر کاربرد دارد:

  •  اسکار‌های دره ای
  • اسکار‌های فرورفته با لبه‌های ناهموار

سابسیژن، راه حلی مطمئن برای جای آکنه

سابسیژن درمانی است که در آن نوار‌های فیبری عامل ایجاد جای جوش دره‌ای شکل یا rolling scars از بین برده می‌شود. پزشک ابتدا ناحیه درمان را بی‌حس کرده، سپس سوزن را به موازات سطح پوست زیر پوست فرومی‌کند. پزشک سوزن را جلو و عقب می‌برد تا نوار‌های فیبری از هم جدا و متلاشی شود. ناحیه فرورفته ظرف چند هفته برآمده و پوست صاف‌تر می‌شود.سابسیژن پوست یا جراحی زیرپوستی بدون برش، عمل جراحی کوچکی است که با استفاده از سوزن با هدف رفع چروک‌ها و اسکار‌های فروفته انجام می‌شود. پزشک سوزن را از راه سوراخی در سطح پوست و بدون ایجاد برش زیر پوست فرو می‌کند و لبه‌های تیز آن را زیر ضایعه پوستی حرکت می‌دهد تا بافت آن از هم متلاشی شود. التهاب های پوستی مانند آبله مرغان، آکنه (جوش) ، سوختگی درجه ۳، محل گزیدن حیوانات، محل برش جراحی قبلی و عفونت های عمقی پوست میتوانند ایجاد اسکار نمایند.

سابسیژن( subcision)، شیوه ای امروزی براي درمان جوش و از بین بردن جای جوش، اسکار و اکنه به شمار میرود. نکته قابل توجه اینجاست که شیوه سابسیژن، در کم ترین زمان ممکن، برترین نتایج را در رفع جای جوش دارد. سابسیژن باید حتما توسط پزشک مجرب انجام شود، چون سوزن باید در سطحی صاف بین بافت زیرپوستی و لایه درم یا میانی باقی بماند. ما در کلینیک گلشید شیفته ی شیوه های درمانی مطابق با فناوری های جدید هستیم. با این وجود، گاهی ممکن است روشهای کلاسیکی که جواب واقعی خود راپس داده اند گزینه مناسبی برای درمان باشند. کلینیک گلشید هرگز اخلاق کاری و صداقت را قربانی منافع مالی نمی کند.

   

کلینیک گلشید

با در اختیار داشتن کادری مجرب به سرپرستی خانم دکتر زکیه تفت در خدمت شماست.

شماره تماس: 02126762260

 

1/5 - (1 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
کلینیک زیبایی پوست و مو گلشید خدمات زیبایی را با کمک پزشکانی متبحر و متعهد که همواره در حال تحقیق و بروز نمودن اطلاعاتشان هستند در تهران ارائه می دهد.
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments