درمان های ترکیبی پوست

تکنیک تلفیقی میکرونیدلینگ، سابسیژن و مواد پر کننده (Filler)
یکی از محبوب ترین روش های درمان جای جوش در دنیاست که در کلینیک گلشید هم برای درمان جای جوش به کار گرفته می‌شود.
میکرونیدلینگ روش جدید درمان بیماری های پوست است که بوسیله ابزاری به نام درماپن انجام می شود. با نفوذ سوزن ها به لایه درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می کند و طی این فرایند کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می شود. برای کنترل درد از کرم بی حس کننده موضعی و یا لیدوکائین پی استفاده می شود و انجام میکرونیدلینگ با این روش کاملا بدون درد است.

مهم ترین گام در مسیر درمان جای جوش شناسایی و تشخیص نوع آن است. اسکارهای کمندی، چسبیده به لایه زیرین و غلطکی با تغییر دادن حالت صورت قابل رویتند. اگر به هنگام لبخند زدن یا تغییر دادن حالت صورت فرورفتگی های پوست نمایان شود، بدین معناست که اسکار به ساختارهای زیرین پوست نظیر ماهیچه ها و SMAS (سیستم ماهیچه های وتری صورت) چسبیده است. در چنین شرایطی باید پیش از هر اقدامی این اسکارها را آزاد و ارتباطشان را با لایه زیرین پوست قطع کرد (سابسیژن). دستگاه های لیزر و میکرونیدلینگ عمقی نمی‌توانند تا این عمق نفوذ کنند، در نتیجه سابشیزن بر روی اسکارهای چسبیده به لایه زیرین‌ بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

مرحله سوم تزریق مواد پر کننده، در این تکنیک ابتدا از طریق #سابسیژن اسکار را آزاد و از لایه زیرینش جدا می کنند. سپس مقدار بسیار اندکی از ماده پر کننده (مثلاً ٠.٢۵ میلی لیتر فیلر) به محل اسکار تزریق می‌شود. این ماده به عنوان یک حائل و میانجی عمل می‌کند و نمی‌گذارد اسکار بار دیگر به لایه زیرین خود بچسبد نتایج حاصل از سابسیژن دائمی و همیشگی است اما ماندگاری مواد پرکننده در بهترین حالت حداکثر یک تا دو سال می باشد.
اگر در این زمینه نیاز به مشاوره و درمان داشتید، با ما کلینیک گلشید تماس بگیرید.

کلینیک گلشید

با در اختیار داشتن کادری مجرب به سرپرستی خانم دکتر زکیه تفت در خدمت شماست.

شماره تماس: 02126762260

 

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
کلینیک زیبایی پوست و مو گلشید خدمات زیبایی را با کمک پزشکانی متبحر و متعهد که همواره در حال تحقیق و بروز نمودن اطلاعاتشان هستند در تهران ارائه می دهد.
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments