خطوط چهره نشانه چیست؟

درست است که ما چین و چروک پوست را دوست نداریم، ولی آنها بخشی از روند پیر شدن ما هستند یعنی اینکه ما به ناچار پیرتر می شویم ولی به جز نشان دادن سن، هر چین و چروک نشانه خاص خود را دارد و چیزهای جالبی راجع به سلامتی بدن ما نشان می دهد.
برخی از ما در طول زندگی‌مان خطوطی به نام «خطوط یازده» را تجربه می‌کنیم. این خطوط عمودی طوری روی پیشانی ما جای می‌گیرند که همیشه به نظر می‌رسد در حال تفکر عمیق هستیم. در بعضی افراد دیگر ممکن است خطوط پنجه‌کلاغی برجسته‌تر به نظر برسند و نشان از یک زندگی سرشار از احساسات شدید به خصوص شادی داشته باشند.

خطوط دیگری که می‌توانند سر بربیاورند:

  • خطوط پیشانی: به صورت افقی در بالای منطقه T قرار می‌گیرند.
  • خطوط نگرانی: به صورت عدد یازده بین دو ابرو نمایان می‌شود.
  • خطوط بانی: خط افقی بین دو چشم بر روی پل بینی است.
  • پنجه کلاغی: در گوشه‌های بیرونی چشم‌ها مانند پرتو دیده می‌شوند.
  • خطوط خنده: خطوط پرانتزی که در اطراف لب فوقانی ایجاد می‌شوند.
  • خطوط_لب: دریچه‌های عمودی را در اطراف محیط دهان تشکیل می‌شوند.
  • خطوط ماریونت: گونه را به صورت عمودی قاب کنید و هرچه از آن بیرون می‌زند چین و چروک‌های غبغب را شامل می‌شود.

چین و چروک‌ها وضعیت کلی ما را نشان می‌دهند

اگر شما برحسب عادت اغلب فردی بشّاش هستید، در نتیجه خطوط خنده بر صورتتان نقش می‌بندد و یا نتیجه خنده‌ها از لب‌ها به چشم‌هایتان رسیده و خطوط پنجه کلاغی را تشکیل می‌دهند.
برخی از چین و چروک‌ها، مانند خطوط ماریونت، می‌توانند RBF را با ظاهر دهان افتاده برجسته کنند. خطوط لب، پیشانی و خطوط نگرانی نیز می‌تواند نارضایتی را نشان دهد.
خطوط پنجه کلاغی نشان‌دهنده واقعی بودن احساسات شما برای دیگران هستند. چروک‌های چشمی که گاهی هنگام ابراز احساسات مثبت یا منفی ایجاد میکنیم. نشانگر دوشن نامیده می شود.

چگونه این خطوط را رفع کنیم؟

خطوطی که در نهایت صورت شما را می‌آرایند، به عوامل مختلفی از جمله ژن و سبک زندگی بستگی دارد. ما نمی‌توانیم ژن‌ها یا اثر گرانش را با گذشت زمان تغییر دهیم، اما می‌توانیم تمام تلاش خود را برای خنثی کردن آسیب‌های پوستی که می‌تواند منجر به چین و چروک زودتر یا برجسته‌تر شود انجام دهیم.
تزریق بوتاکس نیز یکی دیگر از راه های مقابله با چین و چروک پیشانی است. بوتاکس یک ترکیب ساخته شده از سمی به نام بوتولینوم است. اما اصلا جای نگرانی نیست! اگر در دز های کنترل شده استفاده شود کاملا بی خطر است. تزریق بوتاکس در زیر پوست سبب بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و ظاهری جوان تر را ایجاد می کند.

کلینیک گلشید با ارائه خدمات تخصصی و با استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا  به همراهی کادری مجرب به سرپرستی پزشک متبحرخانم دکتر زکیه تفت آماده ارائه خدمات در زمینه های متنوع زیبایی و سلامت به شما عزیزان است.

شماره تماس: 02126762260

4/5 - (3 امتیاز)
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
کلینیک زیبایی پوست و مو گلشید خدمات زیبایی را با کمک پزشکانی متبحر و متعهد که همواره در حال تحقیق و بروز نمودن اطلاعاتشان هستند در تهران ارائه می دهد.
خواندن این مقالات به شما کمک خواهد کرد
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments