آفتاب و تاثیر آن بر پیری پوست

این عکس نتیجه تاثیر مستقیم قرار گرفتن در معرض آفتاب را بعد از 28 سال برسمت چپ صورت این فرد که یک راننده کامیون است نشان می دهد.

خورشید دو نوع اشعه ماورا بنفش(UV) دارد که به سطح زمین می رسند. نوعA و نوع B. این پرتو ها انرژی بیشتری نسبت به سایر پرتوهای خورشیدکه به سطح زمین می رسند دارند و برای

پوست مضر هستند و باید از پوست در مقابل تابش آنها محافظت کرد.

اگر چه نتایج تحقیقات قبلی نشان می دهد که پرتوهای نوع B انرژی بیشتری از نوع A دارند اما تحقیقات جدیدتر نشان می دهد که نوع A نیز می تواند با همه انواع سرطان پوست ارتباط

مستقیم داشته باشد.

این عکس نشان می دهد که نوعA می تواند از میان ابرها و شیشه هم نفوذ کند و 95درصد آن به پوست ما برسد و در طول زمان تاثیر مخربی بر پوست ما داشته باشد.

این پرتوها مسوول مستقیم آثار پیری شامل از دست دادن کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست ما درگذر زمان هستند که منجر به چین و چروک و افتادگی پوست می شوند.

به طور کلی آفتاب باعث تغییراتی در الیاف کلاژن و بافت پیوندی پوست می‌شود. امروزه روشن شده که علت ایجاد تغییرات پیری پوست و پیدایش چروک‌ها، تغییراتی در بافت همبند عمقی و

لایه‌های سطحی پوست است. درحال حاضر، روش‌های بسیاری برای پیشگیری و درمان علائم پیری پوست در دسترس است.

مطالعات نشان می‌دهد با تابش نور، تغییراتی در سطح ژن‌ها ایجاد می‌شود که به تغییر رفتار سلول‌ها می‌انجامد. در برخی افراد با شغل‌های خاص، انواع سرطان‌های پوستی بروز می‌کند.

به بیان دیگر، تابش نور بر پوست، موجب تضعیف سیستم ایمنی سطح پوست می‌شود و احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد.

کلینیک گلشید

با در اختیار داشتن کادری مجرب به سرپرستی خانم دکتر زکیه تفت در خدمت شماست.

شماره تماس: 02126762260

 

Rate this post
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟
تماس سریع با متخصصان کلینیک زیبایی گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
تیم تحریریه گروه گلشید
کلینیک زیبایی پوست و مو گلشید خدمات زیبایی را با کمک پزشکانی متبحر و متعهد که همواره در حال تحقیق و بروز نمودن اطلاعاتشان هستند در تهران ارائه می دهد.
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments